KONST / Litografier / Färglitograf 11546065
nr 1154 6065
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitograf, Signerad och numrerad 12/75, signerad, motivet: 27x17
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
måndag 8 januari 2018
kl 18:20:39
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson